Eğitimler

SSI

SSI eğitim sistemi, dünyanın dört bir yanındaki dalıcılara, dalış eğitmenlerine, dalış merkezlerine ve turizm tesislerine eğitim vermektedir. 1970 ‘te kurulmuş ve bugün 30 bölge ofisi ile 110’u aşkın ülkede en az 2400 uluslararası lokasyonda bulunan temsilcileri ve 25 dilde basılı materyalleriyle hizmet vermektedir.

SSI_Logo_Globe_F_500_410

PADI

PADI (Profesyonel Dalış Eğitmenleri Birliği) eğitim sistemi, Dünyanın en büyük dalıcı eğitim kuruluşu ve sportif dalış üyeliği organizasyonudur. Profesyonel PADI üyeleri dünyadaki sportif dalıcıların büyük bir çoğunluğuna eğitim vermektedirler. PADI profesyonelleri, sualtı keşfini ve maceralarını, güvenliği ve yüksek endüstri standartlarını ve müşteri hizmetlerini koruyarak halka sunarlar.

PADI-logo

CMAS

CMAS eğitim sistemi, 1959 yılında Jacques Cousteau ve arkadaşları tarafından kuruldu. Üyesi olan ülkelerde sportif sualtı etkinliklerini standart hale getirmek ve geliştirmek için çalışmalarını sürdüren CMAS’ a, 5 kıtada bir çok ülkenin federasyonu bağlı bulunmaktadır. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) da  bu konfederasyona bağlı olarak Türkiye’de dalış eğitimlerini ve aktivitelerini denetlemekte, eğitmenler ile dalış merkezlerine bu konuda yetki vermektedir.

cmas